Головна сторінка Зворотній зв’язок Пошук

« Червень 2018 »
Пн Вт Ср ЧтПт СбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Отримувати новини на пошту

:: Фоторепортажі ::
3
3

Корисні Посилання:


 

  Головна » Новини інституту
Відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю на тему „НАВЧАННЯ І ВИХОВАННЯ В ІНКЛЮЗИВНОМУ ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ: ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА”
Інформує ХІСТ
20 Квітня 2018 р.

Фото на нашій сторінці https://www.facebook.com/hist.ua

 

19 квітня 2018 року у Хмельницькому інституті соціальних технологій Університету „Україна” відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю на тему „НАВЧАННЯ І ВИХОВАННЯ В ІНКЛЮЗИВНОМУ ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ: ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА”. Захід присвячений висвітленню загальних стратегій вирішення існуючих проблем щодо реалізації принципів інклюзивної освіти; вдосконалення змісту і форм соціальної, педагогічної та психологічної роботи з особами з інвалідністю в інклюзивному освітньому просторі.
Співорганізатором конференції виступило Представництво Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні.

 

У роботі конференції взяли участь більше 80-ти науковців та практиків з різних міст України.
З владних структур: Хмельницька міська рада, Хмельницька обласна рада, Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради, Хмельницьке обласне відділення фонду соціального захисту інвалідів тощо.
З вишів: Канзаський університет (США), Інститут спеціальної педагогіки НАПН України (м. Київ), Університет „Україна” (м. Київ), Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова (м. Київ), Академія праці, соціальних відносин і туризму (м. Київ), Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Житомирський державний університет імені Івана Франка, Хмельницький національний університет, Хмельницький кооперативний коледж Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту, Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія.
Від інклюзивних та інтегрованих загальноосвітніх навчальних закладів та реабілітаційних центрів: Хмельницька спеціальна загальноосвітня школа № 8, Хмельницька спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 ім. О. Співачука, Хмельницька спеціалізована загальноосвітня школа № 32, Хмельницька спеціалізована загальноосвітня школа № 33, Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень „Родинний затишок”, Хмельницька обласна організація УТОГ.

Тематичні напрями роботи конференції:
1. Інноваційні технології навчання дітей та молоді в інклюзивних та інтегрованих навчальних закладах.
2. Теорія і практика соціально-педагогічної роботи з дітьми і молоддю з інвалідністю в закладах інтегрованої та інклюзивної освіти.
3. Психологічні проблеми дітей та молоді з інвалідністю в умовах освітнього закладу: шляхи їх вирішення.
4. Нормативно-правове, матеріально-технічне й інформаційне забезпечення інтегрованого та інклюзивного навчання в закладах освіти.
5. Актуальні аспекти організації навчально-виховного процесу підготовки фахівців для роботи з людьми з інвалідністю в інтегрованому та інклюзивному освітньому просторі.
6. Сучасні здоров’язберігаючі технології та методи реабілітації осіб з інвалідністю: вітчизняний та закордонний досвід застосування.

Напрями роботи та тематика доповідей учасників конференції є підтвердженням того, що в Україні, відповідно до міжнародного та вітчизняного законодавства, всі громадяни з інвалідністю мають право на освіту. Однією із форм навчання дітей та молоді з інвалідністю є визнана в багатьох країнах світу інклюзивна форма освіти, яка забезпечує право кожної молодої людини здобувати освіту в навчальних закладах різного рівня із забезпеченням усіх необхідних для цього умов.
Саме тому Хмельницький інститут соціальних технологій Університету „Україна” традиційно працює над питаннями покращення методів та технологій навчання і виховання в інклюзивному освітньому просторі.

Заслухавши доповіді учасники конференції рекомендують:
1. Взяти до уваги оприлюднену доповідачами інформацію щодо інноваційних технологій навчання, соціально-педагогічної підтримки, нормативно-правового, матеріально-технічного й інформаційного забезпечення інтегрованого та інклюзивного навчання дітей та молоді в інклюзивних та інтегрованих навчальних закладах.
2. Продовжити роботу з підвищення якості створення інклюзивного освітнього простору в навчальних закладах України різного рівня.
3. Поглибити практичну підготовку професійних кадрів для комплексного впровадження інклюзивної наскрізної концепції: „дитячий садок – школа – вищий навчальний заклад”, через укладання договорів про довгострокову співпрацю з різними установами та закладами, що здійснюють таку діяльність, для проходження практики студентів нашого інституту спеціальностей: „Психологія”, „Фізична терапія, ерготерапія”, „Правознавство”, „Соціальна робота” тощо.
4. Організовувати та проводити курси комплексної підготовки фахівців освітньої сфери з основ створення інклюзивного освітнього простору та соціального супроводу навчання інклюзивних класів загальноосвітніх закладів та академічних груп ВНЗ.
5. З метою здійснення професійної реабілітації як напряму соціальної адаптації осіб з інвалідністю, продовжити роботу щодо підтримки забезпечення їх права на здобуття вищої освіти для підготовки конкурентоспроможного фахівця на ринку праці.
6. Продовжити співпрацю з Представництвом фонду імені Фрідріха Еберта для подальшої участі у грантових проектах та акційних заходах впровадження ідей інклюзивної освіти в Україні.
7. Враховуючи актуальність розглянутих питань та необхідність ефективного їх вирішення, оргкомітет конференції вважає доцільним проведення подальших науково-практичних заходів із залученням провідних вітчизняних і зарубіжних науковців та практиків.

ЩИРО ДЯКУЄМО УСІМ ДОПОВІДАЧАМ ТА УЧАСНИКАМ КОНФЕРЕНЦІЇ!
   ©ХІСТ ВНЗ ВМУРоЛ "Україна", 2016 р.
   Усі права на матеріали, розміщені на цьому
   сайті,охороняються у відповідності з законом України.
29000, Україна, м. Хмельницький, вул. Толбухіна, 2а
Сайт: www.hist.km.ua
Email: hist_ukraine@ukr.net
Тел.: (0382) 70-45-16
Моб.: (096) 399 3700
Розробка
сайту:
Студія Спектр