Головна сторінка Зворотній зв’язок Пошук

« Червень 2019 »
Пн Вт Ср ЧтПт СбНд
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Отримувати новини на пошту

:: Фоторепортажі ::

Корисні Посилання:


 

  Головна » Новини інституту
Міжвузівський науково-практичний семінар «Практичні аспекти застосування положень Кримінального процесуального кодексу України»
Інформує ХІСТ
1 Квітня 2013 р.

 Університет «Україна»: новий КПК очима студентів, викладачів та фахівців-практиків


29 березня 2013 року у Хмельницькому інституті соціальних технологій Університету «Україна» кафедрою правознавства проведено Міжвузівський науково-практичний семінар «Практичні аспекти застосування положень Кримінального процесуального кодексу України». 
Наукова діяльність кафедри правознавства направлена на постійне удосконалення навчально-виховного процесу підготовки висококваліфікованих та конкурентоспроможних фахівців у галузі права, а також вирішення актуальних проблем теоретичного та прикладного характеру у цьому напрямку. 
Організаторами Міжвузівського науково-практичного семінару виступили Хмельницький інститут соціальних технологій Університету «Україна», Хмельницький університет управління та права, Хмельницький МВ УМВС України в Хмельницькій області.
Науково-практичний семінар є формою поширення наукових знань, обміну досвідом, практичної підготовки фахівців правознавства. Головною метою проведення семінару є активізація науково-дослідної діяльності викладачів та студентів інституту, обговорення новел та перспективи розвитку кримінального процесуального законодавства, визначення сучасних тенденцій розвитку законодавства України як основи ефективного функціонування держави. 
Прийняття нової редакції Кримінального процесуального кодексу України назрівало давно, але на рішучий крок у влади постійно не вистачало політичної волі. Щоб його зробити, потрібно цілих 15 років - саме стільки часу пройшло з тих пір, як, приєднуючись до Ради Європи, Україна зобов’язалася реформувати кримінальне судочинство. Ухвалення нового Кримінального процесуального кодексу вітали не тільки в Україні, а й в ЄС. Позитивно оцінив документ і Президент України, заявивши, що це – історичний крок до побудови демократичної держави. Але, незважаючи на, в цілому позитивні оцінки, новий КПК викликав дискусії серед політиків і юристів. 
Науково-практичний семінар розпочався із привітального слова ректора Хмельницького інституту соціальних технологій Університету «Україна», кандидата педагогічних наук, доцента Чайковського Михайла Євгеновича, який своїм виступом привітав усіх учасників семінару, відзначив значущість даної події в житті інституту та цілого регіону, побажав учасникам семінару плідної праці. Із доповіддю виступив начальник Хмельницького МВ УМВС України в Хмельницькій області полковник міліції Птащук Василь Кіндратович, який потім відповів на чисельні запитання студентів.

У роботі семінару взяли участь керівництво, професорсько-викладацький склад інституту, студенти напряму підготовки «Правознавство», а також запрошені гості: кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального права та процесу Хмельницького університету управління та права Волкотруб С.Г., вчитель правознавства спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи № 15 Гартнер Н.І., вчитель історії та права НВО № 5 Зикова Л.В. та приватні адвокати міста.
Виступи учасників семінару торкалися важливих аспектів кримінального процесуального законодавства, зокрема: відповідності окремих норм КПК реаліям сьогодення, кримінального процесу в історичному розрізі – від «Руської Правди» до Судових статутів 1864 року, актуальних проблем застосування запобіжних заходів за новим КПК, захисту у кримінальному процесі, показань з чужих слів як доказу у кримінальному провадженні, деяких особливостей доказування за новим КПК України, процесуальних рішень у кримінальному провадженні, як юридичних фактів в цивільних правовідносинах, особливостей правового статусу суб’єктів кримінального провадження та інших проблемних аспектів.
Результатом проведення семінару стало поглиблення концептуальних засад кримінального процесуального законодавства в контексті застосування положень нового Кримінального процесуального кодексу України, розширення можливостей надання основних теоретико-методологічних та прикладних засад застосування та удосконалення чинного кримінального процесуального законодавства України, а також напрямів його розвитку в сучасних умовах.
 
 
 
 
 
 
    ©ХІСТ ВНЗ ВМУРоЛ "Україна", 2016 р.
   Усі права на матеріали, розміщені на цьому
   сайті,охороняються у відповідності з законом України.
29000, Україна, м. Хмельницький, вул. Толбухіна, 2а
Сайт: www.hist.km.ua
Email: hist_ukraine@ukr.net
Тел.: (0382) 70-45-16
Моб.: (096) 399 3700
Розробка
сайту:
Студія Спектр