Візитка

  Відокремлений структурний підрозділ закладу вищої освіти «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» Хмельницький інститут соціальних технологій – наймолодший заклад вищої освіти на Поділлі. Витримавши непросту конкуренцію на ринку освітніх послуг серед престижних вишів області, інститут залишився практично єдиним реально діючим закладом серед ЗВО недержавної форми власності. За два десятиліття свого існування підготовлено понад 10 тис. фахівців. На сучасному етапі вищу освіту здобувають за шістьма спеціальностями близько тисячі осіб. З них близько 10% молодь з особливими освітніми потребами, 17% – студенти-воїни АТО/ООС.

  Заснований у 1999 році інститут став потужним науково‑освітнім осередком, де панує дух патріотизму, гуманізму, відкритості, інклюзії, творчості та новаторства.

kolektiv

  Двадцятирічна історія колективу засвідчила: інститут не лише готує висококласних  та конкурентоспроможних фахівців за обраними спеціальностями, а й пробуджуючи жагу до знань та примножуючи прагнення долати ще нескорені висоти, генерує нові ідеї.

  Запорукою цьому слугує створена без прямих бюджетних асигнувань та інвестицій потужна матеріально-технічна й навчально-методична база. Зокрема з метою ефективного опанування кожної  спеціальності в інституті облаштовано лабораторії та відкрито Інформаційно-комп’ютерний центр, Навчально-реабілітаційний центр, а також Центр соціальної інклюзії.

  У 2019 році трудовий колектив інституту нагороджено Грамотою Верховної Ради України за вагомий внесок у розвиток вітчизняної науки і освіти, підготовку висококваліфікованих фахівців, впровадження інноваційних методів навчання і виховання студентської молоді.

  Варто наголосити, що заклад став піонером на Хмельниччині із відкриття цілої низки спеціальностей, серед яких: «Видавнича справа та редагування», «Психологія», «Соціальна робота», «Фізична реабілітація», «Фізична терапія, ерготерапія». Названі спеціальності і сьогодні залишаються затребуваними на ринку освітніх послуг.

  Інститут є провідним освітнім центром, де вперше у Хмельницькій області знайшли теоретичне обґрунтування та практичне втілення ідеї інклюзивного освітнього простору для спільного навчання студентів з особливими освітніми потребами разом із здоровими однолітками. Навчальні корпуси закладу оснащені елементами універсального дизайну:  пандусами, табличками на кабінетах рельєфно-крапковим шрифтом, маркувальними сходинками, облаштовано санітарно-гігієнічні кімнати, спеціальні поруччя тощо. З метою безперешкодного доступу студентів з особливими освітніми потребами до навчальних матеріалів Центр соціальної інклюзії оснащено спеціальними програмами та технічними засобами навчання (слухово-мовленнєві тренажери, збільшувальні електронні лупи, брайлівські дошки та грифелі, програму екранного доступу Nvda, яка озвучує навчальні матеріали, електронні підручники та роботу в Інтернет-мережі). Для студентів з порушенням зору лекційні матеріали навчальних дисциплін озвучено та розміщено на платформі Інтернет-підтримки навчального процесу Moodle, а для молоді з порушенням слуху супровід навчально-виховного процесу забезпечує перекладач української жестової мови.

  Багаторічний досвід роботи переконує, що заклад вищої освіти може бути одним із результативних суб’єктів створення та реалізації інклюзії щодо забезпечення усіх необхідних умов для навчання студентів з особливими освітніми потребами на рівних умовах. Можна з достатньою впевненістю сказати, що ХІСТ став хорошим стартовим майданчиком для тисяч молодих подолян стосовно пошуку та особистісної самореалізації в сучасному соціумі. Інститут досить гнучкий до змін, достатньо означити ще один напрямок діяльності, який з’явився з 2015 р. – навчання студентів‑військовослужбовців, учасників АТО/ООС. Це посильний внесок закладу у систему надання освітніх послуг захисникам Вітчизни та їх підтримка.

  Викладачі та студенти закладу є активними учасниками наукового, культурного і громадського життя Хмельниччини. Інститут має розгалужені зв’язки з багатьма ЗВО, підприємствами та організаціями. Науковий осередок закладу відіграє ключову роль у науковому пошуку і професійному самовдосконаленні викладачів та формує молодих дослідників у різних галузях. З метою обміну досвідом щорічно проводяться конференції, семінари, круглі столи і тренінги всеукраїнського та регіонального рівнів для студентів та викладачів за участю провідних науковців України й зарубіжжя. При цьому щорічні перемоги у обласних та всеукраїнських наукових конкурсах студентів та викладачів засвідчують їх високий науково-професійний рівень. Переможці та призери отримують іменні стипендії та премії.

  Значна увага приділяється спортивній роботі. В інституті навчалися та продовжують навчатися титуловані спортсмени – призери спортивних змагань міжнародного, всеукраїнського, обласного та міського рівнів з різних видів спорту. Команда Хмельницького інституту вже кілька років поспіль виборює першість у Спартакіаді Університету «Україна» (м. Київ).

vizitka-korpus

  Одними із показників успішності та гордістю закладу, є той факт, що серед випускників не важко зустріти політиків, службовців високих рангів, юристів державних і приватних фірм, працівників банківських установ, психологів, соціальних працівників, фахівців у сфері фізичної культури та спорту, підприємців, журналістів, громадських діячів та ін.

  Прикметно, що інститут розпочинав свою діяльність у музеї Г. С. Сковороди, яким завідував М. Є. Чайковський. Згодом, 2009 року на території інституту встановлено пам’ятник українському філософу, просвітителю Г. Сковороді та закладено сквер «Сад Григорія Сковороди». Тож інститут завжди перебуває під незримим покровительством українського філософа.

  Важливо відмітити, що Хмельницький інститут соціальних технологій у постійному розвитку. Тут народжуються і реалізуються нові ідеї й сміливі плани, передаються сучасні знання та  педагогічний досвід, постійно покращуються умови навчання.

 

 

 

НАЙВИЩА НАГОРОДА КОЛЕКТИВУ

 verkhovna-rada2verkhovna-rada verkhovna-rada3

 

ПОДЯКИ ТА НАГОРОДИ

administratsiyasimchishinlukomska 0-02-05-2660cdcdfdac676f0493c2150cff4abf7057960a414ef510f6b2210_p89023

kijivkaritasutos

vijskovishorobura

 

Книга рекордів України

kniga-rekordiv-ukrajini

 

Умови для доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до приміщень

 

Адреса: м. Хмельницький, вул. Ярослава Мудрого, 2А,

тел. (0382) 70-45-56, моб. 096-399-37-00,

e-mail: hist_ukraine@ukr.net

Сайт: hist.km.ua
Instagram: hist_university_ukraine
Facebook: facebook.com/hist.ua
Канал на YouTube: ХІСТ Університет Україна

 

Зворотній зв'язок

29009, м. Хмельницький, вул. Ярослава Мудрого, 2а

  • dummy (096) 399 3700

  • dummy (0382) 70-45-56

  • dummy hist_ukraine@ukr.net

Пошук