Кафедра психології та соціальної роботи

 

kafedra-psy

  Підрозділ здійснює підготовку фахівців спеціальностей «Психологія» та «Соціальна робота» за освітніми ступенями «бакалавр» та «магістр». «Соціальна робота» є однією з перших спеціальностей в інституті, за якою ще з 1999 р. вперше на Хмельниччині почали готувати фахівців цієї сфери.

  Від початку створення інституту підготовка соціальних працівників здійснювалася на кафедрі соціальної роботи під керівництвом к.філос.н. В.В. Березинця. Тривалий час очолював кафедру видатний український педагог і науковець д.пед.н., професор М.І. Сметанський.

  Підготовка фахівців за спеціальністю «Психологія» розпочалася з 2000 р. на однойменній кафедрі, яку за 19 років очолювали: д.пед.н., професор В.М. Гладкова, д.пед.н., професор А.В. Галімов, к.психол.н. М.В. Деркач, професор В.С. Бастричев. З 2018 р. кафедри об’єднано в єдину кафедру психології та соціальної роботи, якою керує к.психол.н., доцент С.М. Кондратюк. Підготовку майбутніх фахівців забезпечують 15 викладачів, серед яких – 2 доктора наук, 9 кандидатів наук, 5 доцентів, 3 старших викладача: М.Є. Чайковський – д.пед.н., професор, Н.В. Волинець – д.психол.н., доцент, Ю.І. Лучко – к.пед.н., О.О. Добровіцька – к.пед.н., Л.М. Дунець - к.психол.н., доцент,  В.В. Журавльов - к.психол.н., доцент,  О.С. Ковтун – к.соціол.н., С.М. Кондратюк – к.психол.н., доцент,  Л.В. Левицька – к.психол.н., доцент,   Н.О. Островська – к.пед.н., О.В. Польовик – к.пед.н., О.О. Корабльова, С.Е. Клик, Н.І. Луцкевич, О.А. Новікова.

  Викладачі та студенти спеціальностей беруть активну участь у науковій роботі інституту, усі дослідження та публікації реалізуються в межах теми науково‑дослідної роботи «Соціально-психологічна діяльність психолога в соціономічній сфері». Кафедра є організатором традиційних науково‑практичних заходів з обміну досвідом серед теоретиків та практиків соціономічної сфери.

  Щорічно викладачі входять до складу журі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково‑дослідницьких робіт учнів‑членів Хмельницького територіального відділення Малої академії наук України. Велику увагу кафедра приділяє науковій роботі студентів, працюють студентські наукові гуртки «Практична психологія» та «Інсайт», досягненнями роботи яких за кілька останніх років є перемоги в наукових конкурсах та олімпіадах не лише університетського, а й всеукраїнського рівнів.

  Випускники-психологи успішно працевлаштовані у різних організаціях на посадах психолога, а саме в обласних та районних дошкільних навчальних закладах, загальноосвітніх школах, благодійних фондах, кризових центрах, психологічних службах «Телефон довіри», психологічному центрі «Інсайт», центрі розвитку «Простір», психіатричній лікарні та в багатьох інших організаціях. Низка випускників займаються приватною психологічною практикою. Випускники спеціальності «Соціальна робота» працюють в державних установах та організаціях, а саме в Управлінні праці та соціального захисту населення, Пенсійному фонді України, Центрах зайнятості, Центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді тощо. Крім того, чимало випускників професійно реалізують себе в мережі волонтерських, громадських організацій та благодійних фондів, що працюють в сфері надання соціальних послуг населенню.

 

dobrovitska-o_ Добровіцька Олена Олександрівна
6-kopiya Дунець Лілія Михайлівна
dsc_6045 Клик Світлана Едуардівна
kovtun-o_ Ковтун Олександр Сергійович
kondratyuk Кондратюк Світлана Миколаївна
dsc_5008 Корабльова Олена Олександрівна
img_8829 Левицька Людмила Вікторівна
dsc_5336 Луцкевич Наталія Іванівна
dsc_5350 Лучко Юлія Іванівна
dsc_5661 Островська Наталія Олександрівна
dsc_5320 Польовик Ольга Віталіївна
dsc_9203 Чайковський Михайло Євгенович

 

 

Зворотній зв'язок

29009, м. Хмельницький, вул. Ярослава Мудрого, 2а

Пошук