Керівництво

Директор інституту

rektor01

ЧАЙКОВСЬКИЙ Михайло Євгенович

ДОКТОР ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК, ПРОФЕСОР,

 

  Ініціатор та організатор створення у 1999 році Хмельницького інституту соціальних технологій Університету «Україна» – першого закладу вищої освіти на Поділлі, у якому знайшли широке застосування ідеї інклюзивного навчання. З того часу і по сьогодні – незмінний ректор інституту.

  2006 року захистив кандидатську дисертацію на тему «Соціально-педагогічні умови реабілітації студентів з особливими потребами», через три роки удостоївся наукового звання доцента, а у 2015 році – професора. 2016 року захистив докторську дисертацію на тему «Теорія і практика соціально-педагогічної роботи з молоддю з особливими потребами в умовах інклюзивного освітнього простору».

  Автор 140 наукових публікацій, з яких 90 присвячені інклюзії. Основні напрями досліджень: соціально-педагогічна реабілітація, теорія та практика соціально-педагогічної роботи зі студентами з особливими освітніми потребами у закладах вищої освіти; педагогічні технології соціально-педагогічної роботи з молоддю з особливими освітніми потребами; формування інклюзивної компетентності студентів та викладачів вищої школи тощо.

  За багаторічну наукову діяльність та соціальну значущість отриманих результатів нагороджений відзнаками МОН «Відмінник освіти України» (2003) та «Петро Могила» (2008), нагрудним знаком «За освітні та наукові досягнення» МОН України (2019). Почесними грамотами Київського міського голови, Хмельницької обласної ради, облдержадміністрації та міської ради. Лауреат Хмельницької міської Премії імені Богдана Хмельницького (2012), Хмельницької обласної премії ім. Миколи Дарманського в номінації «Кращий науковець» (2016) та Міжнародної літературної премії «Сад божественних пісень» ім. Г. С. Сковороди» (2018). За вагомий особистий внесок у соціально-економічний та культурно-освітній розвиток держави Грамотою Верховної Ради України (2018).

  За високі досягнення у вихованні спортивних кадрів міста та області, формування активної життєвої позиції у підростаючого покоління відзначений почесним званням «Заслужений тренер України» (2003).

  Особливим покликанням науковця є громадська робота. Він засновник і голова Подільського товариства ім. Г. Сковороди. Завдяки його зусиллям у Хмельницькому створено музей-бібліотеку ім. Г. Сковороди, встановлено перший в незалежній Україні пам’ятник українському філософу та створено сквер «Сад Григорія Сковороди» на території інституту тощо.

Зворотній зв'язок

29009, м. Хмельницький, вул. Ярослава Мудрого, 2а

  • dummy (096) 399 3700

  • dummy (0382) 70-45-56

  • dummy hist_ukraine@ukr.net

Пошук